نمایش یک نتیجه

بروسکوپ ابزار اپتیکی یا نوری
در حیطه تستهای غیر مخرب و چشمی یا بصری بورسکوپ ابزار اپتیکی یا نوری است که شامل یک لوله صلب یا قابل انعطاف با یک قسمت شامل عدسی چشمی برای رویت اجسام در مکانهای غیر قابل دستیابی و یک قسمت انتهائی شامل عدسی شئ در طرف دیگر است، دو عدسی به کمک یک سیستم نوری شامل منبع نور و جداره های فیبر نوری به یکدیگر مرتبط میشوند تا برای شخص دیدن اجسام غیر قابل دسترس میسر گردد .در مدلهای پیشرفته شما امکان دیدن تصاویر بر روی مانیتور به صورت ویدئوی را خواهید داشت چیزی شبیه آندوسکوپی در علم پزشکی .

کاربردهای بروسکوپ
بروسکوپ در بازرسی فنی در جایی که دسترسی به آن ممکن است نیاز به خرابی داشته باشد و یا وقت گیر باشد مورد استفاده قرار میگیرد و برای دیدن نقص و عیوب موردنظر در صنایع مختلف گاز و پتروشیمی و هوایی مورد استفاده قرار میگرید .
بروسکوپ ها برای مثال در بازرسی بصری موتورهای هواپیما، توربین های گاز صنعتی توربین های بخار آبی، توربین های بخار، موتورهای دیزلی و موتورهای خودرو و کامیون مورد استفاده قرار می گیرند و در تعمیرو نگهداری، توربین های گاز میتواند از تعمیرات غیر ضروری جلوگیری کند که ممکن است برای توربین های بزرگ بسیار پر هزینه باشد. آنها همچنین در تولید قطعات ماشینکاری یا ریخته گری مورد استفاده قرار می گیرند تا سطوح حیاتی داخلی را قبل از پایان و یا کامل شدن سوراخ ها بررسی کنند.
سایر کاربردهای رایج شامل موارد کاربرد قانونی در اجرای قانون و بازرسی ساختمان و همچنین درقانون ممنوعیت اسلحه برای بررسی حفرهای داخلی جاسازی شده و … میتوان نام برد .

انواع بروسکوپ :
بروسکوپ فلاکسیبل یا انعطاف پذیر
بروسکوپ ویدئوئی
بروسکوپ غیر قابل انعطاف

در زندگی روزانه ی صنعتی و در صنایع مختلف از بازرسی و تعمیر کانال های هوا گرفته تا نصب و بازرسی توربین های بادی و صنعت وسیع راه آهن و کشتی سازی در بسیاری موارد پیش آمده است که مایل و مجبور به بازرسی از نقاطی هستیم که امکان مشاهده  راحت و دسترسی مناسب نیستند، که با پیشرفت روزافزون علم و فناوری و به وسیله ی دستگاهی به اسم ویدئو بروسکوپ می توان این مهم را میسر نمود.

ویدئو بروسکوپ ابزار اپتیکی یا نوری یا به اختصار بروسکوپ که به لاتین Video Borescope گفته می شود و نام دیگر آن دوربین بازرسی دوربین نظارتی و یا Video Inspection System یا Inspection camera است، که از انواع مختلف آن می توان به برند Extech اشاره کرد که دارای یک تیوب یا پراب با قطر کم و طول زیاد بوده که دارای یک لنز تصویر برداری در سر پراب بروسکوپ است و برای مشاهده و فیلم برداری ازمکان هایی که امکان قرار گیری مستقیم انسان و یا دوربین های معمولی جهت بازرسی تصویری نمی باشد استفاده می شود. به عنوان مثال اگر شما بخواهید داخل دستگاهی را مشاهده کنید و امکان باز کردن دستگاه وجود نداشته باشد می توانید از ویدئو بروسکوپ که به ویدئو اسکوپ نیز شناخته می شود استفاده نمایید که توانایی فیلم برداری از مسیر عبور تیوب را نیز دارا می باشد.
ویدئو پروسکوپ ابزار اپتیکی یا نوری است که توانایی اندازه گیری ابعاد اجسام درون مسیر عبور را نیز دارند به دوربین کابلی بازرسی، آندوسکوپ، دوربین کابل بازرسی ویژه نیز مشهور هستند و کاربرد های مختلفی در صنایع مختلف مانند داخل کانال های هوا، داخل ماشین ها و موتورهای الکترونیکی و موتورهای دیزل بزرگ، مشاهده و بازرسی جوش های داخل کپسول ها و سیلندرها، مخازن، توربین های بادی، تهویه مطبوع، توربین های هواپیما، بدنه های هواپیما، بازرسی دریایی، کشتی سازی، راه آهن، مکانیک و … دارند.

شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر در خصوص ابزار اندازه گیری بروسکوپ ابزار اپتیکی یا نوری با کارشناسان در ارتباط باشید .