نمایش دادن همه 5 نتیجه

یکی از بهترین ابزارهای اندازه گیری که در صنایع تراشکاری مورد استفاده قرار میگیرد، گوشه یاب است. همانگونه که از نام این ابزار مشخص است، از آن برای پیدا کردن گوشه و کناره‌های قطعات مختلف استفاده مینمایند.

این ابزار از دو قسمت اصلی تشکیل شده است که توسط یک فنر قدرتمند بر روی همدیگر قرار گرفته‌اند. برای این که بتوان با دقت هر چه تمام‌تر گوشه قطعات را پیدا کرد، دو بخش تشکیل دهنده گوشه یاب که حالت غیر هم‌مرکز قرار دارند، را بر روی دستگاه نصب مینمایند. در چنین حالتی قطعه به آرامی در نزدیکی لبه کار قرار میگیرد و دو قسمت با هم هم‌مرکز میشوند. به قسمتی که این دو قطعه با همدیگر هم‌مرکز شده‌اند، گوشه گفته میشود.

بررسی جزییات گوشه یاب

کمپانی‌های تولید کننده ابزارآلات صنعتی، برای این محصول از فلزات محکم و مقاومی همچون فولاد استفاده نموده‌اند. همانگونه که میدانید فولاد جزو آن دسته از متریال هایی است که در برابر ضربه، فشار و سایش مقاومت بالایی دارد و برای مدت زمان طولانی قابل استفاده است.

از گوشه یاب میتوان برای ماشین کاری، cnc و دستگاه‌های فرز استفاده نمود. محل اصلی برخورد دو قطعه این ابزار در پله‌های 20 میلی‌متری و نوک کروی 10 میلی‌متری انجام میپذیرد. به محض برخورد نقطه تماس الکترونیکی کروی با قطعه مورد نظر، نور ال ای دی گوشه یاب روشن میشود.

فراموش نکنید که این ابزار برای قطعاتی که در حال گردش هستند، انتخاب چندان مناسبی نیست و اگر میخواهید اندازه گیری دقیقی داشته باشید، مطمئن شوید که قطعات مورد نظر شما در یک جا و به صورت ثابت قرار گرفته‌اند. شما با کمک گوشه یاب میتوانید با دقت هر چه تمام‌تر، گوشه و یا مرکز سوراخ یک قطعه در دستگاه های cnc، تراش و فرز دستی را پیدا کنید. این ابزار از نظر مکانیزم‌های مکانیکی دارای انواع مختلفی است که از جمله آنها میتوان به پله دار، بدون پله، نوری و ساعتی اشاره نمود.