نمایش دادن همه 38 نتیجه

ابزار اندازه گیری که شامل دو پا یا فک قابل تنظیم برای اندازه گیری ابعاد قطعات مواد می باشد ، پرگار صنعتی است. کالیپرهای موجود در سمت راست تصویر دارای پیچ و مهره تنظیم هستند و به عنوان کالیپرهای بهاری شناخته می شوند ، در حالی که آنهایی که در سمت چپ قرار دارند تصویری از کالیپرهای محکم است که با اصطکاک در مفصل در محل نگهداری می شوند. ضربان خارج ضخامت و قطر خارجی اشیاء را اندازه گیری می کند. داخل دستگاه های کالیپر قطر سوراخ و فاصله بین سطوح را اندازه گیری می کنند.
برای اندازه گیری و علامت گذاری از فاصله و ابعاد ، از پرگار و تقسیم کننده های بهار استفاده میشود. برای اندازه گیری فواصل بین دو نقطه از پرگار صنعتی استفاده کنید. برای اندازه گیری دقیق ضخامت و ابعاد بیرونی اشیاء ، یک پرگار را پیچ کنید.
پرگار صنعتی فاصله بین دو طرف مقابل یک جسم را اندازه گیری می کند. آنها بسته به نوع خود ، اندازه گیری های داخل ، خارج ، عمق یا مرحله را انجام می دهند. پرگارها معمولاً در معماری ، فلزکاری ، مهندسی مکانیک و ماشینکاری استفاده می شوند. ساده ترین پرگارها برای مشخص کردن این دو نقطه دارای دو پا هستند و برای اندازه گیری نیاز به یک خط کش دارند. کالیپرهای پیچیده تر به جای پاها از دو مجموعه فک استفاده می کنند و تا دو مقیاس فارغ التحصیل دارند. پرگار های شماره گیری و دیجیتالی خوانش مستقیم و دقیق را می دهند و از نظر عملکردی یکسان هستند ، داشتن یک مقیاس کالیبره شده با فک ثابت و دیگری فک دیگر با یک اشاره گر متحرک که در امتداد مقیاس می چرخد.

انواع پرگار صنعتی

  1. پرگار دیجیتال نوعی پرگار صنعتی است که بوسیله آن اندازه گیری های دقیق را انجام می دهند و از لحاظ ظاهری و عملکردی کاملا شبیه به پرگارهای عقربه ای است و فقط در نحوه نمایش اندازه به صورت نمایشگر دیجیتال می باشد که با دقت های بسیار زیاد اندازه گیری را انجام میدهد. برای عمل کنترل قطر داخلی و خارجی قطعات استفاده می شود. پرگار دیجیتال از یک صفحه نمایش LCD بزرگ برخوردار است که خوانش های دیجیتالی را در اینچ ، کسری و متریک نشان می دهد. از آن برای نگاشتن دایره ها یا قوس های مناسب یا برای پیمودن مسافت های برابر در اندازه گیری های عجیب و غریب یا حتی اندازه گیری ، استفاده کنید.
  2. پرگار ساده از اين نوع پرگار برای انتقال اندازه از روی قطعه کار به ابزار و يا بالعکس استفاده می شود. توسط اين پرگارها می توان ابعاد داخلی، خارجی، فواصل بين خطوط و قطعات را روی پرگار ساده تنظيم کرده و سپس به وسيله اندازه گيری، انتقال داد، يا بالعکس آنها را روی وسيله اندازه گيری تنظيم نموده و سپس به روی قطعه کار منتقل نمود . اين وسيله از يک جفت ساق قوسی شکل یا مستقیم، که توسط پيچ و مهره به هم وصل شده اند، تشکيل شده اند. برای استفاده از اين وسيله ابتدا سر خميده ساق را با کار تماس می دهيم و سپس، توسط پيچ و مهره، اندازه را ثابت می کنيم و فاصله بين دو سر پرگار ساده را اندازه می گيريم