Products not found.

فرز انگشتی

فرز انگشتی یکی از پر کاربردترین ابزارهای برقی به خصوص برای فعالیت هایی چون نجاری ، ساخت قالب ،‌ ظریف کاری ، منبت کاری و … می باشد. با تمامی این تفاسیر علی رغم کاربرد، این فرز دارای ساختار نسبتا ساده ای از جمله یک موتور کوچک حاوی چند چرخ دنده است که در نهایت سبب به چرخش در آمدن شفت اصلی می شود. نکته ای که هنگام خرید این ابزار باید به آن توجه به سزایی داشته باشید این است سرعت چرخش آن در دقیقه را بررسی کنید چرا که این ویژگی تاثیر قابل توجهی بر روند کار و تمیز انجام دادن آن خواهد گذاشت. البته آنچه در سطر بالا به آن اشاره شد تنها نکته حائز نیست و علاوه بر آن توان دستگاه و همچنین سایز کولت فرز انگشتی را باید مورد بررسی قرار دهید.

بنا به زمینه کاری ای که فرزانگشتی برای آن طراحی شده می توان قطعات مختلفی را بر روی آن نصب کرد تا حیطه کاری آن را گسترده تر کرده و از آن برای کارهایی چون طراحی ، حکاکی ، سوراخکاری ،‌ایجاد شیارهای گوناگون و … استفاده کرد.

تاثیر فرز انگشتی بر زنگار

در صورتی که شما جزو دسته افرادی هستید که با فولاد ، آهن و آلیاژهایی از این جنس سر و کار دارید قطعا به فرز انگشتی بیش از هر قشر دیگری از اقشار نام برده نیاز پیدا خواهید کرد چرا که وجود زنگار در مجاورت آهن فرایندی اجتناب ناپذیر است. طبیعتا شما نمیتوانید از همجواری آهن و دیگر آلیاژهای مانند آن با هوا جلوگیری کنید اما با استفاده از فرز انگشتی زنگارهای حاصل از این همجواری را میتوانید از بین ببرید.

بازگردانی اتومبیل به حالت اولیه

گاهی برای تعمیر اتومبیل های آسیب دیده نیاز دارید تا رنگ تراشیده شده را به صورت کامل از میان بردارید و به فلز برسید در چنین شرایطی فرز انگشتی بهترین انتخاب برای کارهایی از این طیف خواهد بود.

سنگ کاری و هنرهای چوبی

کسانی مانند نجارهای حاذق و خبره ، منبت کاران ، معرق کاران و … که در زمینه کار با چوب در رشته های مختلف کار میکنند به خوبی از قدرت فرز انگشتی آگاه هستند. با همکاری فرز انگشتی و اکسید بور میتوانید آثار بی بدیلی خلق کنید که چشم انوازی اش هر مخاطبی را به وجد آورد.

بسیاری از افراد بر این باورند که این ابزار بسیار ظریف هستند و از آن ها برای سنگ کاری و کار با سطوح سخت نمی توان استفاده کرد اما چنین نیست چرا که بسیاری از افرادی که در حوزه کارهای صنعتی فعالیت میکنند از این فرز در کارهایشان بهره می گیرند.

انواع فرز انگشتی

به طور کلی فرز های انگشتی در دو مدل گلو کوتاه و گلو بلند ساخته و به بازار عرضه میشوند که هر یک با توجه به طراحی و ساختار ظاهری دارای ویژگیهای مختص به خودشان میباشند. ساختار فرز های گلوبلند بگونه ای است که از آن در محیط هایی که دسترسی نسبتا سخت دارند بتوان استفاده کرد. مدلهای کوتاه و یا اصطلاحا مینیاتوری مناسب برای کارهای ظریف بوده و در طراحی آنها از پایه ای استفاده شده که با کمک آن بتوان فرز را بر روی یک سطح صاف مانند میز ثابت نگه داشت تا کاربر بتواند با دقت بیشتری به ظریف کاری بپردازد.