گیج بلوک 32 عددی اینسایز 232-4100
حراج!
گیج بلوک 32 عددی اینسایز 232-4100
تماس بگیرید
گیج بلوک 87 عددی اینسایز کد 287-4100
حراج!
گیج بلوک 87 عددی اینسایز 287-4100
تماس بگیرید
گیج جوشکاری اینسایز 1-4833
حراج!
گیج جوشکاری اینسایز 1-4833
تماس بگیرید
گیج جوشکاری اینسایز 1-4839
حراج!
گیج جوشکاری اینسایز 1-4839
تماس بگیرید

اگر بخواهیم به یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای اندازه گیری اشاره نماییم، مسلماً از گیج سنج نام خواهیم برد. از این ابزار برای اندازه گیری دقیق فشار مایعات و گازها استفاده مینمایند. همانگونه که میدانید در بسیاری از صنایع و پالایشگاه‌ها، اندازه گیری فشار از اهمیت بسزایی برخوردار است و استفاده از ابزارهایی مانند گیج سنج میتواند نقش تعیین کننده‌ای در کنترل فشار سیستم ایفا نماید.

معمولاً گیج‌ها بر مبنای نوع سیال و شیوه کاربرد، به انواع مختلفی تقسیم میشوند که هر کدام از آنها کارایی مخصوص به خود را دارند. از جمله آنها میتوان به گیج فشار آنالوگ، گیج فشار دیجیتالی، گیج فشار تست، گیج فشار روغنی، گیج فشار تفاضلی، گیج فشار منفی و گیج فشار خلاء اشاره نمود.

نمونه آنالوگ این ابزار، دارای یک المنت الاستیک و کاملاً انعطاف پذیر میباشد که به صورت دقیق تمامی تغییراتی که در زمینه فشار رخ میدهند را اندازه گیری مینماید. نوع دیجیتال این ابزار، دارای سنسورهای قدرتمندی بوده و در طراحی آن از مدار پل استفاده شده است.

علاوه بر این، گیج فشار دیجیتالی، دارای یک دیافراگم میباشد که از آن برای تعیین اندازه تغییر ظرفیت ها استفاده میشود. متریال اصلی که برای طراحی و ساخت گیج سنج از آن استفاده میشود، شامل فلزاتی مانند استنلس استیل، استیل برنج، فولاد و آلومینیوم میباشد که هر کدام از آن ها استقامت و دوام بالایی در برابر رطوبت، ساییدگی، ضربه و فشار دارند و به راحتی در ساختار آنها آسیب به وجود نمیآید.

به طور کلی گیج فشار شبیه به فشار سنج عمل میکند و تغییرات فشار که در سیالات مختلف به وجود آمده است را به صورت دقیق نمایش میدهد. با وجود اینکه گیج سنج‌ها دارای انواع و اقسام مختلفی هستند، اما در طراحی اولیه آن ها از اصول مشترکی استفاده شده است، بنابراین اندازه گیری هر کدام از آنها تفاوت اندکی با همدیگر دارد.