---- انتخاب برند
---- انتخاب برند
نمایش بیشتر
---- نوع نمایشگر
---- نوع نمایشگر
---- انتخاب دسته بندی
---- انتخاب دسته بندی
نمایش بیشتر
محصولات حراجی
محصولات موجود/ ناموجود
---- انتخاب نوع ابزار
---- انتخاب نوع ابزار
نمایش بیشتر
هیچ داده ای یافت نشد

فرز

فرز

فرز یکی از پر کاربرد ترین ابزار ها به خصوص برای آن دسته از افرادی است که به صورت تخصصی در زمینه های صنعتی فعایت میکنند میباشد. علت پر مخاطب بودن این ابزار پوشش دادن طیف وسیعی از کاربردهای گوناگون است که بدون وجود ابزاری از این قبیل به سر انجام نرسیده و یا تعداد زیادی از ابزار های مختلف را به جای آن باید جایگزین کرد.

منبع تغذیه فرز از دو طریق (‌ برق و باد )‌ حاصل از فعالیت کمپرسور های هوا  تامین میشود. فرز کاربردهای مختلفی دارد که رایج ترین آن برش دادن سطوح و یا مسطح کردن آنان است. با توجه به نیاز و سطحی که پیش رو دارید میتوانید دیسک برشی خود را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید برخی از دیسک های برشی این ابزار به شرح ذیل میباشند …

  • دیسک فیبری :‌ از دیسک های فیبری عموما به منظور ساییدن سطوح زنگ زده استفاده میکنند.
  • دیسک آلومینیوم اکسید :‌ عموما صنعتگران از این دیسک برای کار بر روی سطوح چوبی و همچنین پرداخت ،‌ ساییدن پیچ ،‌ میلگرد و … استفاده میکنند.
  • دیسک الماسی :‌ استفاده از دیسک الماسی بر روی فرز یکی از بهترین انتخاب ها به خصوص برای آن دسته از افرادی است که قصد بریدن سنگ ، کاشی ،‌ بتن و سطوحی سخت را دارند.
  • دیسک کاربید :‌ از این دیسک جهت تمیز کردن سطوح فلزی و همچنین تیز کردن آن ها میتوانید استفاده کنید.
  • دیسک سیمی فرچه ای :‌همانطور که از نام این دیسک واضح و مبرهن است میتوانید از آن برای تمیز کردن فلز و زدودن زنگ زدگی استفاده کنید.

انواع فرز

فرزها بر اساس کاربردهایشان به انواع مختلفی از جمله فرز انگشتی ،‌ فرز مینیاتوری ، اور فرز نجاری ، فرز آهنگری و سنگ بری و … تقسیم میشوند. در ادامه محتوا با ما همراه باشید تا خصایل مربوط به هر یک را با هم بررسی کنیم …

ویژگی های فرز انگشتی

فرز انگشتی نیز مانند سایر فرزها دارای کاربرد های گوناگون است اما همانطور که از نامش  نیز پیداست ساختارش بگونه ای طراحی شده تا مناسب استفاده به خصوص برای کارهایی که به نسبت نیازمند توجه و ظریف کاری هستند باشد. علاوه بر همه اینها فرزهای انگشتی دارای وزن سبکی هستند که به همین دلیل به آسانی می توان آنها را حمل کرد این ویژگی به خصوص برای آن دسته از افرادی که فضای کاری ایستا ندارند حائز اهمیت است با تمامی این تفاسیر می توان گفت این فرز (‌ فرز انگشتی )‌ بیشتر برای کارهایی چون صیقلی کردن انواع سنگ ها و فلز ها مورد استفاده قرار میگیرد.

ویژگی فرزهای مینیاتوری

در واقع فرز های مینیاتوری هم خانواده و یا به عبارتی زیر مجموعه فرزهای انگشتی به حساب می آیند به همین دلیل بدیهی است که دارای خصایل مشترکی نیز باید باشند اما نکته ای که سبب برتری آنها نسبت به فرزهای انگشتی است دقت آنهاست که به مراتب از فرزهای انگشتی بالاتر هستند به همین دلیل از آنها میتوان  برای کارهایی از قبیل سوراخکاری ، حکاکی و حتی کارهای هنری مانند منبت کاری استفاده کرد.

نکته :‌ بسیاری از افراد بر این باورند که استفاده از ابزارهایی از این طیف تنها برای کارهای صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد و یا به عبارتی مختص به جنس مذکر هستند حال فرز های مینیاتوری این موضوع را اثبات کرده اند که برای کارهای هنری ، ظریف و ساخت آثار بی بدیلی که عموما توسط ذهن خلاق خانم ها ساخته می شود نیز میتوان از چنین ابزاری استفاده کرد. این نکته بدان معناست که جهان ساخت و ساز و طراحی دارای مفاهیمی چون تفکیک جنسیتی نیست و بسیاری از خانم ها در استفاده از ابزاری از این قبیل نیز بسیار حاذق هستند.

ویژگی فرزهای اور نجاری

از نام این فرز پیداست که عموما در کارهایی مانند ساخت کابینت ، سازه های چوبی و هر آنچه که زیر مجموعه نجاری به حساب می آید مورد استفاده قرار میگیرد.

ویژگی فرز آهنبری و سنگبری

 طراحی این فرز ها بگونه ای انجام شده که دارای صفحه هات دیسکی بزرگ باشند تا از آنها بتوان برای برش و یا سایش سطوح سختی مانند آهن و سنگ استفاده کرد.

نمــایش بیـشـتر مخــفی ســازی