نمایش دادن همه 26 نتیجه

ضخامت سنج یک تجهیز برای انجام تست های اساسی بدون تخریب است که جهت اندازه گیری ضخامت در شرایطی که به  سطح  جسم دسترسی داریم بکار می رود.  این ابزار را می توان از نظر تکنولوژی ساخت به انواع  زیر اشاره کرد .این دستگاه برای سنجیدن میزان ضخامت و کیفیت پوشش اجسام کاربرد دارد و یکی از محصولات مهندسی ابزار دقیق است. معمولا برای پیدا کردن عیوب پوشش از این دستگاه استفاده می شود

انواع ضخامت سنج

  • مدل رنگ و پوشش دستگاهی است که بوسیله آن می توان بدون آسیب رساندن به جسم اطلاعات کامل و دقیقی از پوشش آن به دست آورد.که بسیار کاربردی است. مدل رنگ برای سطوح آهنی، فلزی و پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد.مدل رنگ و پوشش دستگاهی است کاربردی برای تعیین ضخامت پوششی سطوح مختلف. در بسیاری از موارد برای تعیین ضخامت پوشش و یا رنگ تنها به سطح آن دسترسی داریم و به دنبال راه حلی هستیم تا بدون آسیب رساندن به سطح از ضخامت پوششی آن آگاه شویم.
  • ضخامت سنج ساعتی دارای نمایشگر ساعتی میباشد که از این مدل در مصارف هایی با دسترسی سریع استفاده می گردد. این دستگاه برای اندازه گیری ضخامت ورق استفاده می‌شود. از ضخامت سنج ساعتی برای تنظیم عقربه ساعت بر روی اندازه‌ای خاص و استفاده از این ابزار به عنوان گیج اندازه گیری برای تست سریع ضخامت قطعات و جداسازی قطعات غیر استاندارد استفاده می‌شود. یکی از موارد بسیار مهم در حوزه کنترل کیفیت اندازه گیری، ثبت و تعیین دقیق ضخامت اجسام و پوشش آنها به وسیله ضخامت سنج ساعتی می باشد و وجود هر گونه عیب در ضخامت پوشش می تواند منجر به خوردگی، زنگ زدگی و از بین رفتن قطعه گردد، به همین دلیل می بایست از ضخامت سنج های دقیق و کاربردی استفاده نمود.