ضخامت سنج ساعتی آکاد 00-000-443
ضخامت سنج ساعتی آکاد 00-000-443
۲,۴۵۰,۰۰۰ تومان۴,۸۵۰,۰۰۰ تومان
ضخامت سنج ساعتی آکاد 00-000-444
ضخامت سنج ساعتی آکاد 00-000-444
۴,۲۰۰,۰۰۰ تومان۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ضخامت سنج ساعتی اینسایز 2364-10
حراج!
ضخامت سنج ساعتی اینسایز 10-2364
تماس بگیرید

ضخامت سنج یک تجهیز برای انجام تست های اساسی بدون تخریب است که جهت اندازه گیری ضخامت در شرایطی که به  سطح  جسم دسترسی داریم بکار می رود.  این ابزار را میتوان از نظر تکنولوژی ساخت به انواع  زیر اشاره کرد .این دستگاه برای سنجیدن میزان ضخامت و کیفیت پوشش اجسام کاربرد دارد و یکی از محصولات مهندسی ابزار دقیق است. معمولا برای پیدا کردن عیوب پوشش از این دستگاه استفاده میشود

انواع ضخامت سنج

  • مدل رنگ و پوشش دستگاهی است که بوسیله آن میتوان بدون آسیب رساندن به جسم اطلاعات کامل و دقیقی از پوشش آن به دست آورد.که بسیار کاربردی است. مدل رنگ برای سطوح آهنی، فلزی و پلاستیکی مورد استفاده قرار میگیرد.مدل رنگ و پوشش دستگاهی است کاربردی برای تعیین ضخامت پوششی سطوح مختلف. در بسیاری از موارد برای تعیین ضخامت پوشش و یا رنگ تنها به سطح آن دسترسی داریم و به دنبال راه حلی هستیم تا بدون آسیب رساندن به سطح از ضخامت پوششی آن آگاه شویم.
  • ضخامت سنج ساعتی دارای نمایشگر ساعتی میباشد که از این مدل در مصارف هایی با دسترسی سریع استفاده میگردد. این دستگاه برای اندازه گیری ضخامت ورق استفاده میشود. از ضخامت سنج ساعتی برای تنظیم عقربه ساعت بر روی اندازه‌ای خاص و استفاده از این ابزار به عنوان گیج اندازه گیری برای تست سریع ضخامت قطعات و جداسازی قطعات غیر استاندارد استفاده میشود. یکی از موارد بسیار مهم در حوزه کنترل کیفیت اندازه گیری، ثبت و تعیین دقیق ضخامت اجسام و پوشش آنها به وسیله ضخامت سنج ساعتی می باشد و وجود هر گونه عیب در ضخامت پوشش میتواند منجر به خوردگی، زنگ زدگی و از بین رفتن قطعه گردد، به همین دلیل میبایست از ضخامت سنج های دقیق و کاربردی استفاده نمود.