کولیس ساعتی آکاد 21-000-101
کولیس ساعتی آکاد 21-000-101
۱,۷۸۸,۰۰۰ تومان۴,۲۴۸,۰۰۰ تومان

کولیس ساعتی چیست؟

یکی از ابزارهای اندازه گیری که برای اندازه گیری های دقیق استفاده میشود کولیس ساعتی یا کولیس عقربه ای میباشد. یکی از ویژگی های  اصلی آن  دار بودن عقربه است که کار با آن و همچنین خواندن مقادیر اندازه گیری را برای کاربر آسان میکند.این ویژگی آن باعث شده که محبوبیت بیشتری نسبت به کولیس ورنیه داشته باشد.

مشخصات کولیس ساعتی

کولیس ساعتی به جای استفاده از کولیس ورنیه‌ ها که قرائت آن‌ ها نیاز به روش خاص و یادگیری دارد، میتوان از کولیس‌ ساعتی که در آن‌ها برای قرائت کسری از میلی‌متر کافی است که عدد روی عقربه را قرائت کرد، استفاده نمود. در این وسیله یک چرخ دنده دقیق و کوچک موجود است که بدون نیاز به قرائت مقیاس در ورنیه به همان اندازه دقیق را نشان میدهد.

اندازه قرائت شده از روی عقربه کولیس ساعتی به آن چه که از روی خط کش قرائت می‌شود، اضافه شود. به وسیله یک پیچ می‌توان آن چه که بر روی خط کش نمایش داده میشود را قفل کرد. منظور این است که از حرکت عقربه جلوگیری نمود تا در قرائت اشتباهی به وجود نیاید.

نحوی کار با کولیس ساعتی

1-کولیس را تا انتها ببندید تا مطمئن شوید نوری از فک دیده نمی شود. اگر وجود داشته باشد به این معنی است که کولیس باید کاملا تمیز شود یا یک سوراخ فلزی روی فک ها وجود دارد که باید جدا شود.

2-در حالی که گیره هنوز بسته است، مهره قاب را باز کنید و قسمت بیرونی صفحه را بچرخانید تا سوزن روی صفر تنظیم شود و مهره قاب را سفت کنید.

3-بخشی را که در حال اندازه گیری است تمیز کنید زیرا این کار میتواند بر دقت اندازه گیری تأثیر زیادی بگذارد.

4-بر اساس آنچه که اندازه گیری می شود، تعیین کنید که از کدام سمت فک استفاده کنید (داخل یا خارج). داخل برای شکاف ها و سوراخ ها و از بیرون برای ضخامت، طول، عرض استفاده میشود

5-فک ها را باز کنید و قسمت را اندازه بگیرید. اطمینان حاصل کنید که هنگام بستن فک ها احساس راحتی وجود دارد، اما این قسمت می تواند بدون عارضه به داخل و خارج فک بلغزد. پیچ قفل را ببندید تا موقعیت روی کولیس حفظ شود

6-قبل از تعیین اندازه گیری، معنی علامت ها را بدانید: هر علامت برابر است با 1/10 یا 0.1 و هر 10 علامت برابر با 1 اینچ (2.5 سانتی متر) و در نشانگر شماره گیری، عددی که سوزن روی آن قرار دارد باید به هزارم بیان شود. بنابراین هر عددی که دریافت می کنید باید در 001. ضرب شود

دریافت و مشاهده قیمت کولیس ساعتی در ابزارسیار

فروشگاه اینترنتی ابزار سیار جهت رفاه حال صنعتگران کشور عزیزمان ایران با در نظر گرفتن حقوق مشتریان اقدام به عرضه انواع کولیس ساعتی با به روزترین قیمت ها و برترین برندهای کولیس ساعتی شامل : mitutoyo ،  اینسایزinsize،  آکاد (accud) و دیگر برندهای پرچم دار چینی مانند گوانگلو و رونیکس بصورت آنلاین میکند .مشتریان عزیز میتوانند با اطمینان خاطر در تضمین اصالت کالا (کالیبراسیون) ،ارسال فوری و تضمین قیمت اقدام به ثبت سفارش کنند.