نمایش دادن همه 19 نتیجه

بورگیج ابزاری است که برای اندازه گیری و سنجش قطر سوراخ با دقت بسیار بالا و به طور کلی اندازه گیری داخلی قطعات دارای عمق بیشتری می باشند از آن استفاده می شود. هنگامی که یک بورگیج سوراخ شده در سوراخ لازم برای اندازه گیری قرار می گیرد ، قطعات کوچک به نام سیل ها به سمت خارج گسترش می یابد تا قطر را تعیین کند. بور گیج همچنین به عنوان تست های استوانه ای ، تست های سوراخ ، میک های متفرقه ، نقاط ضعف ، میکرومترهای داخلی ، بلوك سنج های نگهدارنده یا بلوك سنج های تلسکوپ شناخته می شوند. چندین نوع بورگیج وجود دارد. بورگیج های مته دار با سه طاقچه میکرومتر داخلی یا تری میک نامیده می شوند و با تنظیم حلقه ها کالیبره می شوند. نوع متداول تر و ارزان تر از این نوع بورگیج ها دارای دو فک كوچك است و توسط بلوك سنج ها كالیبره می شود. بورگیج های پلاگین ساده ترین نوع هستند. آنها دارای یک پلاگین با اندازه کمی متفاوت در هر انتها هستند. یک سوراخ به اندازه صحیح قادر به قرار دادن پلاگین بزرگتر در داخل نخواهد بود. هر دو گیج سه یا دو سیم پیچ می توانند از شماره گیری یا بازخوانی دیجیتالی برای نشان دادن عرض داخلی یک سوراخ استفاده کنند ، اگرچه برخی از بلوك سنج های موجود در زیر نیز از آنها استفاده نمی کنند.

بور گیج با استفاده از تلسکوپی اندازه گیری را به ابزار دیگری ، اغلب میکرومتر ، ارسال می کنند. آنها هر دو ارزان و ارزان هستند و برای سوراخ های عمیق مناسب هستند ، اما از نظر سنجی دقیق تر از سایر انواع بور گیج ها نیز هستند.

بور گیج های سوراخ دار شماره گیری هر دو آسان و قابل استفاده هستند ، و همچنین برای اندازه گیری میزان ضخامت عمق ضخامت مناسب هستند. با این حال ، آنها باید هر بار که استفاده شوند ، کالیبره شوند.

بور گیج های سوراخ کوچک ، در انواع توپ کامل و نیمه توپ موجود است ، برای حفره های کوچکتر مناسب تر هستند و می توان از آنها استفاده کرد تا شکل یک خمش خاموش باشد. در صورت نیاز به اندازه گیری در نزدیکی کف سوراخ ، از نیم سنج های توپ استفاده می شود.
اندازه های اندازه گیری
اندازه گیری بور گیج به نوع گیج بستگی دارد. بور گیج های قابل تنظیم ، که دارای اندازه های قابل تعویض برای اندازه گیری طیف گسترده ای از اندازه ها هستند ، می توانند حفره ها را در انتهای بزرگتر مقیاس اندازه گیری کنند ، تا زمانی که تحمل های پایین در محصول نهایی قابل قبول باشد. بور گیج های پلاگین که دارای اندازه های ثابت هستند و قابلیت تحمل محکم تری دارند ، معمولاً در اندازه های کوچکتر وجود دارند ، اگرچه برای اندازه های بزرگتر نیز می توان از اندازه گیری های ویژه (و گرانتر) استفاده کرد.اندازه های اندازه گیری بسته به شرکت متفاوت است
موارد استفاده از بور گیج
از بور گیج ها در برنامه هایی استفاده می شود که سوراخ ها ، سیلندرها و لوله ها به اندازه گیری نیاز دارند ، مانند خودرو ، تولید و بازرسی و کالیبراسیون . مکانیک ها و ماشین سازی ها برای اندازه گیری سایش در سرسیلندرها از بورگیج سرسیلندر استفاده می کنند. آنها همچنین از آنها برای اندازه گیری سوراخ های موجود در موتور استفاده می کنند ، بنابراین پیستون ها به اندازه کافی محکم می شوند که گازهای فشرده شده آنها را نشت ندهند.

بازرسان و کارمندان تعمیر و نگهداری همچنین از بور گیج ها برای بررسی کیفیت ابعاد داخل قالب تزریق  و یا در شبکه های اکسترودر برای ردیابی سایش در طول زمان که  میله ها بر حسب اندازه مورد نظر به عنوان فک ثابت مورد استفاده قرار می گیرند . حرکت فک محترک از طریق لوله رابط به ساعت منتقل می شود . در این ساعت به منظور بالابردن نقاط تماس میله اندازه گیر با سوراخ ، پلی تعبیه شده است.