---- انتخاب برند
---- انتخاب برند
نمایش بیشتر
محصولات حراجی
محصولات موجود/ ناموجود
گیج زاویه آکاد AC-571-007-01
گیج زاویه آکاد 571
گیج زاویه آکاد AC-646-009-01
گیج زاویه آکاد 01-009-646

تماس بگیرید

گیج زاویه آکاد AC-932-018-01
گیج زاویه آکاد 01-018-932

گیج زاویه

یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای اندازه گیری که این روزها در صنایع مختلف از آن برای تعیین ابعاد و اندازه دقیق قطعات استفاده میشود، گیج زاویه سنج میباشد. از جمله اصلی‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده این ابزار میتوان به گونیا، نقاله و خط کش اشاره نمود.

دارا بودن یک پایه ثابت و یک پایه متحرک، یکی از اصلی‌ترین ویژگی هایی است که این گیج از آن برخوردار میباشد و همین امر اندازه گیری دقیق قطعات را میسر نموده است. این روزها در بازار نوع بلند گیج زاویه نیز وجود دارد که برای اندازه گیری قطعات بزرگ صنعتی، انتخاب مناسبی میباشد.

درجه‌بندی زاویه‌ها بر روی این ابزار به سه شیوه انجام شده است. اولین تقسیم بندی زاویه سنج ساده است. این نوع گیج تنها یک نقاله ساده میباشد که از آن برای تعیین زاویه برای امور معمولی استفاده میشود و اندازه گیری توسط آن چندان دقیق نیست.

نوع دیگر درجه بندی گیج زاویه، سنجش ساعتی میباشد که میزان دقت آن بسیار بالاست و زاویه‌ها را به صورت اعداد اعشاری نیز اندازه گیری نموده و آن را نمایش میدهد. نوع سوم درجه بندی این ابزار، سنجش دیجیتالی میباشد.

در این شیوه درجه‌بندی زاویه‌ها را بر اساس سیستم دیجیتالی انجام می‌دهند. یکی از بزرگ‌ترین مزایای این شیوه، دقت در تشخیص میباشد، زیرا تمام درجات زاویه را با کوچک‌ترین ضریب به کاربران نمایش میدهد.

لازم به ذکر است که واحد اندازه گیری در گیج زاویه سنج دیجیتالی، درجه میباشد و نمیتوان آن را تغییر داد. و همین طور لبه های این نوع گیج به گونه ای طراحی شده اند که کاربران حتی در فضاهای کوچک نیز میتوانند به راحتی از آن استفاده نموده و اندازه دقیق بسیاری از قطعات را در زوایای مختلف تعیین نمایند. برای تولید این نوع گیج از استیل ضد زنگ استفاده شده است و همچنین صفحات تشکیل دهنده آن به شکل مثلث هستند.

نمــایش بیـشـتر مخــفی ســازی