نمایش دادن همه 4 نتیجه

نوارهای قطرسنج (سیرکومتر) نوارهای اندازه گیری ساده و محکمی هستند که برای اندازه گیری قطر اجزاء چرخشی متقارن یا گرد مانند کابل، لوله و اتصالات پلاستیکی و فلزی و سیمانی، بطری و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد. در طرح و سایزهای اصلی و کاربردی،نوار فولادی از جنس فولاد ضد زنگ و با پوشش سیاه و خود رنگ ساخته شده است.
نوار قطرسنج (سیرکومتر)
یا به عبارتی دیگر همان نوار اندازه گیری می باشد که معمولا از ورق استیل با کیفیت ساخته شده و جهت اندازه گیری قطر داخلی و همچنین قطر خارجی استفاده می شود. ابزاری با طراحی ساده و کاربری آسان در عین حال با دقت بسیار بالا می باشد. از سیرکومتر در صنایع مختلفی از جمله صنایع تولید لوله های پلی اتیلن ، لوله های پلی پروپیلن، لوله های پی وی سی ، مخازن ،لوله های بتنی ، لوله های فولادی و بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.
نوار قطرسنج (سیرکومتر) وسیله ای است که با آن قطر واقعی لوله اندازه گیری میشود .این قطر را زمانی که با کولیس اندازه گیری میکردیم . به قطر متوسط میشناختیم . سیر کومتر از نظر شکل شبیه یک متر فلزی می باشد که برای اندازه گیری قطر لوله آن را دور لوله قرار داده ومحکم میگیریم و از روی ورنیه آن که شبیه کولیسهای معمولی میباشد خوانده میشود .معمولا دقت سیرکومتر ها بین ۰,۱ تا ۰.۰۵ میلیمتر میباشد .اصولا به علت خطای زیادی که در اندازه گیری قطر لوله ها به خصوص در سایز های بالاتر از ۹۰ میلیمتر به وجود میاید استفاده از این وسیله اکیدا توصیه میشود .
اهمیت این وسیله جایی خود را نشان میدهد که بدانیم افزایش قطر از حداقل مجاز به حداکثر مجاز، افزایش وزن به میزان نزدیک به ۱ درصد وزن نهایی محصول را منجر میشود .همچنین دیده شده است قطر متوسط در برخی موارد ،کاهش از حد مجاز و یا افزایش از آن داشته که در صورت داشتن سیر کومتر به راحتی قابل اندازه گیری و کنترل میباشد.سیر کومتر ها اصولا بایستی از جنسی ساخته شود که در دماهای پایین زیر صفر و دمای بالا تعییراتی در طول انها پیدا نشود .