نمایش دادن همه 21 نتیجه

عمق سنج جهت اندازه گيري عمق سوراخ ها،‌وشيارها مورد استفاده قرار می گیرد كه داراي خط كش مدرج شده  و از طرفي چون هنگام اندازه گيري خط كش آن موازي با سوراخ قطعه كار قرار مي گيرد در نتيجه خطاي اندازه گيري عمق سنج نسبتا كم خواهد بود.این دستگاه تشكيل شده است از يك بدنه شياردار كه جنس آن از فولاد آبكاري شده مي باشد و يك خط كش از جنس فولاد سخت. معمولا خط كش را داخل شيار (كشويي) پايه قرار داده و به وسيله يك پيچ سراج دار در هر فاصله كه لازم باشد بوسيله دست محكم مي كنند.
انواع عمق سنج

عمق سنج دیجیتال برای اندازه گیری سریع و دقیق چاله های سطح ، گیج ، دنده ، زیرپوش و غیره را ارائه می دهد.برای اندازه گیری عمق کاربرد دارد ، انواع قلاب این دستگاه می توانند عرض شیار و موقعیت یک شیار را اندازه گیری کنند. این ابزار را می توان برای اندازه گیری افقی و عمودی استفاده کرد که اغلب در جداول روتر و نیمکت اره ای استفاده می شود.
عمق سنج معمولی همانطور که از نام آن پیداست برای اندازه گیری عمق از سطح مرجع یک جسم استفاده می شود. عمق سنج معمولی دارای سطح اندازه گیری ثابت بر روی پرتو سمت راست قرار می گیرد و زاویه (اندازه قلاب) برای اندازه گیری عمق موقعیت های شیار داخلی و سایر ویژگی های پیچیده می باشد.