نمایش یک نتیجه

میکرومتر عمق سنج که به نام میکرومتر صلیبی نیز شناخته شده است، یکی از دقیق‌ترین ابزارهایی است که این روزها در صنایع و کارگاه‌های مختلف از آن استفاده میشود. از این ابزار برای تعیین ابعاد دقیق عمق پله، انواع شیار و سوراخ استفاده مینمایند.

برندهای معتبر تولید کننده میکرومترعمق سنج (صلیبی) آن را در یک کیف فولادی و قدرتمند ارائه مینمایند. جنس ماده اولیه‌ای که برای تولید این کیف استفاده شده، فولاد ضد ضربه است. این کیف از میکرومتر در برابر عواملی مانند ضربه، فشار و گرد و غبار محافظت میکند و کاربران میتوانند توسط آن به راحتی میکرومتر را به مکان مورد نظر خود حمل نموده و از آن استفاده کنند.

اصلی‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده این میکرومتر میله‌های اندازه گیری است که قسمت سر آن‌ها به شکل کروی و تخت است و هر کدام کاربرد خاص خود را دارا میباشند. میکرومتر صلیبی توانایی اندازه گیری متریک و اینچ را دارا میباشد. دقت اندازه گیری آن 0.01 میلی متر برابر با 0.001 اینچ است. برای طراحی و تولید میکرومتر عمق سنج (صلیبی) از آلومینیوم و فولاد ضد زنگ استفاده شده است. این متریال ها علاوه بر ایجاد وزن سبک برای میکرومتر، استحکام و مقاومت آن را در برابر عوامل مختلف آسیب رسان افزایش داده‌اند.

میکرومتر صلیبی در دو نوع ورنیه و دیجیتالی به بازار ارائه شده است. در نوع ورنیه این ابزار یک پیچ جغجه ثابت در قسمت زیر دسته آن قرار گرفته است که به کاربران کمک میکند فک و میله‌های اندازه گیری آن را کاملاً ثابت نمایند تا یک اندازه گیری کامل و دقیق به دست آید. این ابزار در 4 سایز مختلف طراحی شده است که هر کدام از آن ها توانایی اندازه گیری ابعاد مختلفی از قطعات را دارند. در بسته بندی میکرومترعمق سنج (صلیبی) 3 الی 4 آچار نیز وجود دارد. کاربران توسط این آچارها میتوانند عمق قسمت‌های مختلف قطعات را اندازه گیری نمایند.