کولیس 100سانت اینسایز ۱۰۰۰-۱۲۱۴
حراج!
کولیس 100 سانت اینسایز 1000-1214
تماس بگیرید
کولیس معمولی آکاد 12-000-120
کولیس معمولی آکاد 12-000-120
۹۹۰,۰۰۰ تومان۲,۴۳۰,۰۰۰ تومان
کولیس معمولی آکاد AC-124-000-12
کولیس معمولی آکاد 12-000-124
۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان۱,۶۵۰,۰۰۰ تومان
کولیس معمولی فک بلند آکاد 11-000-127
کولیس معمولی فک بلند آکاد 11-000-127
۵,۳۹۸,۰۰۰ تومان۶,۲۹۸,۰۰۰ تومان

کولیس ساده (ورنیه) معروفترین ابزار اندازه گیری دقیق

امروزه در بیشتر کارگاه‌های صنعتی و آزمایشگاه‌ ها  برای اندازه گیری و به دست آوردن اندازه دقیق اجسام و یا قطعات از این ابزار اندازه گیری استفاده میشود. مخترع این کولیس، ریاضی‌ دانی به نام کولیس ورنیر بوده است. وی مقیاس ورنیر را ابداع کرد که در این نوع کولیس هم استفاده میشود.

کولیس معمولی یا ساده برای اندازه‌ گیری قطر داخلی یا خارجی اجسام بسیار مناسب است زیرا دهانه‌ های آن به راحتی ثابت میمانند. بیشتر کولیس‌ های معمولی تا ۳۰ سانتی‌ متر را با دقت دو صدم میلی‌ متر اندازه‌ گیری می‌ کنند. این کولیس‌ ها قابلیت اندازه‌گیری قطر داخلی، قطر خارجی، عمق و گام را دارند.

راهنمای استفاده از کولیس معمولی

در ابتدا  قطعه مورد نظر را بین دو فک قرار داده و پس از آن روی خط کش عدد نشان داده شده را بر حسب میلیمتر می‌خوانیم و سپس از روی ورنیه هر خطی که بر روی خط خط کش اصلی منطبق است را خوانده و در دقت آن ضرب میکنیم و با عدد خوانده شده از روی خط کش اصلی جمع میکنیم.

شما با این کولیس‌ میتوانید براحتی ابعاد داخلی ،خارجی و عمق را اندازه بگیرید،برای اندازه‌گیری هر کدام میبایست از فک مخصوص آن استفاده کنید. عمدتا مقیاس ورنیه‌ها بر اساس سیستم متریک بر حسب اینچ که در قسمت بالای آن است میباشد. میزان دقت کولیس‌های ساده تولید شده  تا ۰٫۰۱ میلی‌متر یا ۰٫۰۰۱ اینچ  بوده و در ابعادی موجودند که می‌توان از آن‌ها برای اندازه‌گیری تا ۱۸۲۹ میلیمتر یا ۷۲ اینچ استفاده کرد.

معرفی اجزای کولیس ساده

  1. فک خارجی برای اندازه‌گیری ابعاد خارجی از جمله قطر خارجی
  2. فک داخلی برای اندازه‌گیری ابعاد داخلی از جمله قطر داخلی
  3. پروب عمق که برای اندازه‌گیری ارتفاع و عمق به کار گرفته می‌شود.
  4. مقیاس اصلی که تا ۱ میلی‌متر را اندازه می‌گیرد.
  5. مقیاس اصلی بر حسب اینچ
  6. گیره برای جلوگیری از حرکت قسمت متحرک یا آسان کردن حرکت

دریافت و مشاهده قیمت کولیس ورنیه در ابزارسیار

فروشگاه اینترنتی ابزار سیار جهت رفاه حال صنعتگران کشور عزیزمان ایران با در نظر گرفتن حقوق مشتریان اقدام به عرضه انواع کولیس ورنیه با به روزترین قیمت ها و برترین برندهای این کولیس شامل :  کولیسmitutoyo ، کولیس اینسایزinsize، کولیس آکاد (accud) و دیگر برندهای پرچم دار چینی مانند گوانگلو و رونیکس بصورت آنلاین میکند .مشتریان عزیز میتوانند با اطمینان خاطر در تضمین اصالت کالا (کالیبراسیون) ،ارسال فوری و تضمین قیمت اقدام به ثبت سفارش کنند.