نمایش دادن همه 12 نتیجه

تراز صنعتی از دسته ابزارهای مورد استفاده در صنایع می باشد. به دلیل دقت بسیار بالایی که دارد کاربرد دقیق صنعتی دارد. تراز صنعتی برای تشخیص شیب دار بودن سطح و هر جایی که نیاز به تشخیص صافی و یا قائم بودن دارد، استفاده می شود. این ابزار در دو شکل مستطیل و مربع ساخته می شود. ترازها از مهم‌ترین ابزار اندازه‌ گیری به شمار می‌روند. بررسی برآمدگی‌ها، ناصافی سطوح و زاویه‌ها یکی از اصلی‌ترین بخش‌های پروژه‌های ساخت و ساز است. بنابراین قصد داریم در این متن از راهنمای خرید تراز به شما کمک کنیم تا مناسب‌ترین تراز با پروژه‌های خود را انتخاب کنید. تراز از ابزار دستی ثانویه‌ی خانگی هستند و به ندرت در جعبه ابزار خانگی افراد دیده می‌شود. با اینحال برای بسیاری از پروژه‌های کوچک و بزرگ کاربرد دارند؛ علاوه بر این قیمت بالایی ندارند و به‌ آسانی می‌ توان از آنها استفاده کرد.

با راهنمای خرید تراز متوجه می‌شویم که این ابزار چکونه عمل می‌کند و چه کاربردهایی دارد. ترازها برای مشخص کردن میزان افقی بودن سطوح استفاده می‌شوند. رایج‌ ترین مدل‌های این ابزار اندازه گیری از کپسول‌های شیشه‌ای برخوردار هستند که مایعی درون آنها دیده می‌شود. حبابی که در این مایع وجود دارد، میزان افقی بودن سطوح را به نسبت سطح زمین نشان می‌دهد. ترازهایی که طول بیشتری دارند، از کپسول‌های شیشه‌ای بیشتری برخوردار هستند؛ به همین دلیل، این ترازها به‌ خوبی می‌ توانند برجستگی‌ های عمودی در سطوح بزرگ‌تر را مشخص کنند.

انواع تراز صنعتی

1.تراز صنعتی تخت برای تراز نمودن، ایجاد و سنجش شیب و یا عمود کردن سطوح مختلف استفاده می شود. تراز صنعتی تخت معمولا برای نصب دستگاه وتراز بودن ان استفاده میشود. تراز صنعتی تخت معمولا دارای مدل واندازه های مختلفی است. تراز صنعتی تخت معمولا  ساده معمولی ولیزری میباشد. این مدل تراز به دلیل دقت بسیار بالایی که دارد کاربرد دقیق صنعتی دارد. این تراز برای تشخیص شیب دار بودن سطح و هر جایی که نیاز به تشخیص صافی و یا قائم بودن دارد استفاده می شود .این ابزار در دو شکل مستطیل و مربع ساخته می شود.

2.تراز صنعتی چهارگوش، ضمن داشتن استوانه شیشه ای در جهت عرض (در روی سطح بیرونی و در بالا) و طول (در قسمت داخلی)، اولاً می توانند کار ترازهای افقی دو جهته را انجام دهند، و ثانیاً به لحاظ داشتن قاب می توانند تعامد سطوح تخت و استوانه ای را نیز کنترل و اندازه گیری نمایند. گفتنی است که از چهار وجه بیرونی قاب تراز، دو وجه آن جناقی شکل ساخته شده اند تا بتوانند روی سطوح استوانه ای افقی و عمودی قرار گیرند. تراز صنعتی چهارگوش دارای دو سطح مرجع وی شکل(برای سطوح کروی) و دو سطح تخت(برای سطوح صاف) می باشد که مناسب برای تراز کردن و سنجش سطوح بسیار دقیق (عمودی و افقی) یا شیب سطح و گوشه ها است.

3.تراز دیجیتال همان تراز بنایی است که بجای حباب تراز از سنسور محاسبه شیب جهت اندازه گیری شیب استفاده شده تا با کمک صفحه نمایشگر مقدار شیب سطوح را با دقت 0.1 درجه نمایش دهد.
مزیت تراز دیجیتال نسبت به تراز دستی در این است که شما برخلاف ترازدستی که فقط قادر به تعیین سطح تراز یا نا تراز بودید ، در تراز دیجیتال می توانید میزان انحراف سطح را نیز با دقت 0.1 درجه اندازه گیری کنید و همچنین از طرفی سطوحی با شیب های دلخواه ایجاد نمایید که این مورد در بسیاری ار فعالیتها نظیر دکوراسیون داخلی و لوله گذاری ها . غیره بسیار کاربرد دارد. تراز های صنعتی دیجیتال دارای حساسیت های بالا و متفاوتی میباشند به همین دلیل کاربرد های مختلفی دارند

4.تراز صنعتی مگنتی را می‌توانید آن را به دیوار هم آویزان کنید. از تراز مگنتی برای تراز لوله‌های آب در زاویه های مختلف به صورت همزمان یا جداگانه استفاده می‌شود. در تراز صنعتی مگنتی یک یا چند آهنربا در قسمت زیرین تعبیه شده است ، به گونه ای که می توان آنها را به راحتی به سطوح فلزی وصل کرد. تراز صنعتی مگنتی برای کمک به تنظیم ، تراز و تنظیم عناصر ساختاری آهنی ، در جایی که کارگران نیاز به نگه داشتن هر دو دست دارند ، به کار می روند. به عنوان مثال ، در هنگام نصب تیرها در ساخت فلز و فولاد از سطح روح مغناطیسی استفاده می شود. سطح روح مغناطیسی با آهنرباهای خاکی کمیاب به دلیل نیروی چسبندگی فوق العاده زیاد در این زمینه مورد تقاضا است که به آنها امکان می دهد تا حتی در صورت وجود لرزش ، ایمن از عنصر ساختاری حفظ کنند. از تراز مگنتی در هنگام ساخت سازه های فلزی در ساخت داربست نیز استفاده می شود. سطح روح مغناطیسی نیز برای نصب دیواره های سقفی کمک بزرگی می کند زیرا تضمین می کند که پروفایل های دیواری و سقفی به طور دقیق تراز شوند