نمایش دادن همه 4 نتیجه

یکی از اصلی‌ترین ابزارآلات اندازه گیری که از آن در صنایع مختلف استفاده میشود، میکرومتر سه فک است. این ابزار که به عنوان یکی از میکرومترهای داخل سنج به شمار میرود، برای تعیین ابعاد و اندازه قسمت‌های داخلی لوله، سیلندر و… مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع میکرومتر از سه فک با زاویه 120 درجه برخوردار است که به شیوه کاملاً استاندارد طراحی شده‌اند. علاوه بر این یک چرخ ضامن دار نیز در ساختار آن وجود دارد که از طریق آن میتوان اجسام را به صورت محکم و ثابت بر جای خود نگه داشت و به این صورت یک اندازه گیری کامل و دقیق انجام داد.

از میکرومتر سه فک برای اندازه گیری قسمت‌های عمیق لوله‌ها با قطرهای مختلف استفاده میشود. دقت اندازه گیری این میکرومتر از یک میلی‌متر آغاز شده و تا 100 میلیمتر ادامه پیدا میکند.  تجربه نشان دهنده آن است که میکرومتر سه فک از دقت اندازه گیری بسیار بالایی برخوردار است؛ همچنین شیوه استفاده از آن بسیار آسان میباشد و تمامی این موارد باعث رونق فروش آن در بازارهای جهانی شده است.

برای طراحی بدنه اصلی این ابزار از فولاد ضد زنگ و همچنین استیل ضد زنگ استفاده شده است. بنابراین کاربران میتوانند با خیال راحت و بدون نگرانی از جهت زنگ زدن آن، اقدام به استفاده از این میکرومتر برای اندازه گیری قطعات مورد نظر خود نمایند. برای اندازه گیری دقیق قطعات توسط این میکرومتر، باید قطعه یا لوله مورد نظر را در میان سه فک این میکرومتر قرار داده و سپس پیچ کلاهک آن را به خوبی محکم نمایید.

پس از آن که مطمئن شدید قطعه در میان این سه فک کاملاً فیکس و ثابت شده است، اعدادی که بر روی صفحه مندرج آن وجود دارند را مشاهده کنید. با وجود این که میکرومتر سه فک در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی دارد، اما با این حال سعی کنید بیش از اندازه بر روی آن فشار وارد نکنید.