نمایش دادن همه 3 نتیجه

میکرومتر یکی از ابزارهایی است که میتوان توسط آن اقدام به اندازه گیری بسیار دقیق و موشکافانه نمود. این ابزار همانگونه که از نام آن پیداست برای تعیین اندازه قطعات بسیار کوچکی که امکان اندازه گیری آنها با سایر ابزارها وجود ندارد استفاده میشود.

انواع ست میکرومتر (میکرومتر صندوقی)

این محصول دارای انواع مختلفی است که از جمله متداول‌ترین نوع آن ست میکرومتر(میکرومتر صندوقی) است. بررسی‌ها نشان دهنده آن است که میزان دقت میکرومتر بسیار بیشتر از کولیس است؛ به همین سبب در صنایع مختلف از ست میکرومتر برای اندازه گیری قطعاتی که باید با دقت فراوان تراشیده شوند، استفاده میشود.

سیستم اندازه گیری میکرومتر شباهت فراوانی به کولیس دارد و به دو نوع اصلی تقسیم بندی میشود. یکی از آنها ست میکرومتر اینچی و دیگری ست میکرومتر میلیمتری است. بخش‌های اصلی تشکیل دهنده این ابزار شامل فک ثابت، فک متحرک، خط کش میکرومتر و پوسته مندرج یا ورنیه میکرومتر کمانی است.

در قسمت انتهایی این ابزار نیز یک جغجغه و اهرم وجود دارد که در هنگام اندازه گیری میتوان آن را قفل کرد و به این صورت یک اندازه گیری دقیق و کامل انجام داد. ست میکرومتر(میکرومتر صندوقی) از یک هرزگرد نیز برخوردار است که به کارایی هر چه بهتر آن کمک فراوانی مینماید.

همچنین سیستم توقف جغجغه ای که در ساختار آن به کار رفته است، از هرزگرد میکرومتر در برابر عوامل مختلف آسیب‌رسان محافظت مینماید. پس از این که قطعه مورد نظر خود را بر روی میکرومتر قرار میدهید، باید زمان کوتاهی صبر کنید تا این ابزار کاملاً ثابت شود و پس از آن عددی که توسط آن نمایش داده میشود را بخوانید. تمامی بخش‌های تشکیل دهنده ست میکرومتر از جنس فلز بادوام و مقاوم ساخته شده‌اند و استحکام بی‌نظیری دارند. انواع مختلف میکرومترها، در ابعاد و اندازه های متنوع، درون این ست وجود دارند و کاربران میتوانند بر مبنای نیاز خود از آن استفاده نمایند.