نمایش یک نتیجه

تراز لیزری می‌تواند علاوه بر اندازه گیری برآمدگی‌ها و صافی سطوح، فاصله‌ها را نیز اندازه گیری کند. این ابزار یکی از ابزارهای اندازه گیری و از خانواده ی ابزار آلات دستی می باشد که به منظور تراز نمودن، ایجاد و سنجش شیب و یا عمود کردن سطوح مختلف بهکار می رود. همان طور که می دانید با توجه به رشد سریع علوم طراحی و معماری، استفاده از ابزار آلات قدیمی مانند شاقول و … باعث بالا رفتن خطا می شود، به همین دلیل افراد می بایست از ابزار آلات دقیق تری مانند تراز لیزری استفاده کنند.
از تراز لیزری در عملیات ساختمانی و عمرانی برای تراز نمودن، ایجاد شیب دلخواه و عمود کردن سطوح مختلف استفاده می شود. دلیل استفاده از این ابزار اندازه گیری، جلوگیری از خطا می باشد چرا که این وسیله طوری طراحی و ساخته شده است که در صد خطای بسیار کم و دقت بسیار بالایی در مقایسه با روش های قدیمی دارد. این وسیله، با استفاده از اشعه لیزر عملیات تراز کردن و سنجش آن را انجام می دهد.
اصلی ترین کاربرد این ابزار در عملیات عمرانی و معماری داخل و خارج از ساختمان می باشد. برای اینکه بتوانید مناسب ترین تراز را انتخاب نمایید، ابتدا باید ماهیت پروژه‌ی خود را بدانید زیرا این نوع از ابزارهای اندازه گیری متناسب با عملکردهای خاصی طراحی شده اند.