این روزها در صنایع مختلف، برای این که قطعات را با دقت بالایی اندازه گیری نمایند، از ابزارهای قدرتمندی استفاده میکنند که یکی از بهترین نوع آنها میکرومتر است.

بررسی ها نشان دهنده آن است که دقت این ابزار از کولیس بیشتر است؛ زیرا کولیس تمامی زوایای یک قطعه از جمله قسمت داخلی، قسمت خارجی و عمق را اندازه گیری مینماید، اما میکرومتر تنها یک بُعد از قطعه را اندازه میگیرد و همین امر دقت آن را به میزان فراوانی افزایش داده است.

جالب است بدانید که دقت این ابزار در حد یک صدم و هزارم میلی متر است. میکرومترها دارای انواع و اقسام مختلفی هستند که یکی از بهترین نوع آنها میکرومتر داخل سنج دیجیتال است.

از این ابزار برای تعیین اندازه دقیق ابعاد داخلی یک قطعه استفاده‌های فراوانی میشود. میکرومتر داخل سنج دیجیتال تمامی اطلاعات مورد نظر را از طریق صفحه نمایش lcd نمایش میدهد. این ال سی دی به کاربران کمک میکند تا تمامی اطلاعاتی که از قسمت داخلی قطعات خود نیاز دارند را، در کسری از ثانیه بر روی این نمایشگر مشاهده کنند.

در ساختار این میکرومتر یک باتری قدرتمند وجود دارد که در صورت اتمام شارژ و انرژی آن، میتوانید از یک باتری جدید استفاده نمایید. شما میتوانید از طریق این ابزار اندازه ها را بر اساس میلی‌متر و اینچ انجام دهید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمینه میکرومتر داخل سنج دیجیتال مطرح میشود این است که باید لبه‌های اندازه گیری میکرومتر از جنس متریال‌های محکم و به شکل کاملاً ظریف ساخته شده باشند؛ در این شرایط است که میتوان اندازه های مورد نظر را با دقت فراوان و نمایش تمامی جزئیات مشاهده نمود.

سطح بیرونی میکرومتر داخل سنج دیجیتال با استفاده از کروم جلا داده شده است. این روکش علاوه بر این که باعث جلا و زیبایی آن شده، در عین حال خواندن اعداد و مندرجات روی میکرومتر را آسان‌تر نموده است.