نمایش یک نتیجه

یکی از اصلی‌ترین ابزارهای اندازه گیری که نیروهای کششی و فشاری وارد شده به اجسام را با دقت فراوانی اندازه گیری مینماید، نیروسنج دیجیتال است. این ابزار دارای دو نوع میباشد که یکی از آنها نیروسنج سنسور داخل است و معمولاً از آن برای اندازه گیری نیروی داخلی دستگاه استفاده میشود.

نوع دیگر این ابزار نیروسنج سنسور خارج است که نیروی قسمت خارجی دستگاه را اندازه گیری میکند و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای نیروهایی با ظرفیت بالاست. بخش‌های اصلی تشکیل دهنده یک نیروسنج دیجیتال شامل حسگر، بخش الکتریکی، نرم افزار و صفحه نمایش برای ارائه اطلاعات میباشد.

در قسمت نرم افزار این ابزار یک برنامه برای تنظیم حد بالا و پایین برای انجام تست‌های go/no go طراحی شده است. تجربه نشان دهنده آن است که دقت و تکرار پذیری این نیروسنج بسیار بالاست و کاربران با خیال راحت میتوانند از آن برای اندازه گیری وضعیت‌های فشار و کشش استفاده نمایند. میزان دقت برخی از نمونه‌های این نیروسنج ها 0.01% نیروی نامی است که در نوع خود بی‌نظیر است. صفحه نمایش نیروسنج دیجیتال از نوع LCD است و اطلاعات را با گرافیک بسیار خوبی به کاربران ارائه مینماید. این نیروسنج نیرو را به صورت kg، N و ib نمایش میدهد.

قابل ذکر است که این نیروسنج قدرتمند، توانایی ذخیره سازی 2000 قرائت را در حافظه خود دارا میباشد و کاربران به راحتی میتوانند از آن برای بازبینی و یا انتقال داده ها استفاده نمایند. همچنین این دستگاه شامل یک پورت یو اس بی است که به فلش دیسک متصل شده و امکان انتقال داده ها و اطلاعات حافظه را فراهم مینماید.

این نیروسنج به صورت پرتابل طراحی شده و پس از اندازه گیری نیرو، آن را از طریق پرتابل سریال ارائه مینماید. البته در نمونه های پیشرفته آن امکان نمایش گرافیکی نمودار نیرو بر مبنای زمان در قسمت صفحه نمایش گنجانده شده است.