میکرومتر خارج سنج ساعتی

میکرومتر که برخی از افراد آن را به نام ریزسنج نیز میشناسند، یکی از دقیق‌ترین ابزارهای اندازه گیری است که از آن برای تعیین اندازه دقیق قسمت‌های درونی و بیرونی بسیاری از قطعات کوچک در صنعت استفاده میشود. این ابزار دارای انواع و اقسام مختلفی است که یکی از اصلی‌ترین نوع آن‌ها میکرومتر خارج سنج است.

از جمله مهم‌ترین نمونه‌های میکرومتر خارج سنج میتوان به میکرومتر ورنیه دار، کنتوردار، ساعت دار و دیجیتالی اشاره نمود. یکی از کاربردی ترین نوع این ابزارها میکرومتر خارج سنج ساعتی است. این ابزار معمولاً برای تعیین قطر یا ضخامت قسمت های بیرونی قطعات مختلف استفاده میشود.

این ابزار اطلاعات را به صورت ورنیه نمایش میدهد و شما میتوانید اندازه دقیق قطعات مورد نظر خود را از طریق استوانه مدرج و خط اندازه ای که بر روی استوانه این میکرومتر قرار دارد، مشاهده نمایید. اگر میخواهید توسط میکرومتر خارج سنج ساعتی یک اندازه گیری کامل و دقیق داشته باشید باید به مواردی مانند گسترده اندازه گیری، ریز نگری و سایر مشخصاتی که بر روی بدنه آن درج شده است توجه نمایید. شرکت های مختلفی در جهان وجود دارند که با استفاده از بهترین مواد اولیه و جدیدترین دانش روز دنیا، اقدام به طراحی و تولید میکرومتر نموده اند که یکی از معتبرترین آن ها MITUTOYO  ژاپن است.

این شرکت یکی از قدیمی ترین کمپانی های تولید کننده ابزارآلات اندازه گیری در جهان است. شما می توانید توسط میکرومتر خارج سنج ساعتی، ابعاد بیرونی قطعات را به صورت اینچ و میلی متر اندازه گیری نمایید.

فراموش نکنید برای این که دقت اندازه گیری شما توسط این ابزار افزایش یابد، حتماً آن را بر روی پایه میکرومتر قرار دهید. این امر از بروز هر نوع خطایی در هنگام اندازه گیری قسمت های بیرونی قطعات جلوگیری به عمل آورده و یک اندازه گیری دقیق و کامل در دسترس شما قرار میدهد.