کابل آکاد AC-100-12
کابل آکاد AC-100-12
تماس بگیرید

کابل جزو آن دسته از ابزارهای صنعتی است که در زندگی روزانه ما نقش بسیار مهمی ایفا مینماید. همانگونه که میدانید این محصول از یک یا چند رشته سیم تشکیل شده است. این سیم ها دارای هادی میباشند و بر روی آنها عایق های قدرتمندی وجود دارد. توسط کابل میتوان اقدام به انتقال جریان الکتریکی، سیگنال و داده های مخابراتی نمود. با وجود این که کابل ها دارای انواع مختلفی هستند، اما تقریباً تمامی آن ها از بخش هایی مانند هادی، عایق، زره و حفاظ الکتریکی تولید شده اند.

برای این که این محصولات بتوانند به راحتی جریان الکتریکی را منتقل نمایند، باید از یک هادی یا رسانا برخوردار باشند؛ معمولاً جنس این هادی ها از مس، آلومینیوم، طلا و نقره است. در میان این هادی ها، مس قدرت رسانایی بالایی دارد و در عین حال قیمت آن بسیار ارزان و مناسب است؛ به همین سبب در ساختار اصلی بسیاری از کابل ها از هادی مسی استفاده میشود.

یکی از اصلی ترین تفاوتی که میان کابل و سیم وجود دارد این است که کابل ها از استقامت و قدرت بالایی برای انتقال جریان الکتریکی برخوردار هستند. این روزها با پیشرفت های روز افزونی که در زمینه علم و تکنولوژی به وجود آمده است، شاهد تولید و ارائه انواع کابل ها هستیم و همین امر سبب شده که استفاده از آن ها در شبکه توزیع برق و انرژی بیش از پیش افزایش یابد.

هادی مسی که درون سیم قرار دارد، به عالی ترین شکل ممکن جریان برق را به مکان های مورد نظر هدایت میکند. همچنین بر روی کابل عایق های قدرتمندی وجود دارند که مقاومت آن را در برابر تابش نور خورشید، بارش باران و برف و به طور کلی هر شرایط جوی، افزایش داده است. علاوه بر این کابل ها دارای قابلیت انعطاف پذیری بالایی هستند و میتوان به راحتی از آنها برای انتقال انرژی در قسمت های مختلف استفاده نمود.