نماینده فروش ابزار آلات insize

بور گیج و موارد استفاده از آن

گاهی برای بالا بردن دقت کار شما نیاز به اندازه گیری دقیق قطر داخل سوراخ های  قطعات دارید،یکی از ابزارهای اندازه گیری دقیق و مناسب که برای این کار به کار میرود بور گیج می باشد.

اگر آشنایی کاملی با انواع بور گیج ها و موارد استفاده از آنها ندارید، این مطلب از وبسایت ابزارسیار می تواند راهنمای مناسبی برای آشنایی شما با این ابزار کاربردی باشد.

ما در این مطلب علاوه بر معرفی این ابزار اندازه گیری و انواع آن، شما را جهت خرید یک بور گیج استاندارد و کاربردی به قیمتی مناسب، راهنمایی خواهیم کرد.

بور گیج چیست؟

وسایلی مانند کولیس نظیر کولیس دیجیتال و میکرومتر، با وجود اندازه گیری های دقیق گزینه مناسبی برای محاسبه اندازه قطر داخلی در اعماق بلند و مرتفع نبودند،از این رو نیاز به ابزاری داشتیم که بتواند پاسخگوی مناسبی برای این نیاز باشد.

اینجا بود که پای ابزاری به نام بور گیج یا گیج سیلندر به عرصه ابزارهای اندازه گیری باز شد،بور در لغت به معنای سوراخ است و مقصود از گیج نیز سنجش می باشد;ترکیب این دو کلمه تا حد زیادی هدف استفاده از این ابزار را روشن می سازد.

کاربرد بور گیج چیست؟

این وسیله قادر است تا قطر داخلی قطعات مختلف را  اندازه گیری کند. در اعماق بلند و جایی که امکان استفاده از میکرومترها نیست، بهترین گزینه بور گیج ها می باشند این کار با استفاده از فک بلند گیج سیلندر امکان پذیر می شود.و شما می توانید با فکهای بلندتر بیشتر در عمق قطعه پیش رفته و اقدام به اندازه گیری قطر داخلی قطعات کنید.گیج سیلندر بیشتر توسط ماشین کاران برای اندازه گیری قطر داخلی سوراخ موتورها استفاده می شود.سرعت و دقت اندازه گیری این دستگاه می تواند موجب صرفه جویی زیاد در وقت شود.استفاده از این ابزار در صنایع خودروسازی و تولید قطعات مکانیکی بسیار رایج است.

نحوه استفاده از گیج سیلندر

برای سنجش قطر سوراخها به کمک این ابزارهای اندازه گیری، باید ساعت اندیکاتور که می تونه ساعت اندیکاتور دیجیتال باشد را روی صفر قرار داده و بور گیج را داخل سوراخی که قصد اندازه گیری آن را داریم وارد کنیم.

بعد از آنکه دو سری به دیواره های داخل سوراخ متصل و فیکس شد، می توانیم به کمک اطلاعات ارسالی از میکرومتر قطر سوراخ را اندازه گیری نماییم.

انواع بور گیج ها

این ابزار در انواع مختلفی از نظر کاربرد، ساختار، رنج اندازه گیری و غیره تولید و دسته بندی می شوند.

از جمله دسته بندی های رایج، دسته بندی بر اساس دامنه اندازه گیری آنها می باشد.

بر همین اساس انواع گیج سیلندر را می توان در بازه های زیر دسته بندی کرد:

برند insize

شرکت insize یکی از بهترین و معتبرترین شرکتهای تولید و عرضه کننده ابزار اندازه گیری است.

کیفیت ساخت، دقت بالا، کاربری ساده، تنوع محصول، در دسترس بودن و قیمت مناسب، همگی موجب شده است تا insize یک برند کامل و بی نقص باشد.

این شرکت بور گیج های خود را در رنجهای مختلف اندازه گیری و با تنوع در میزان عمق سنجش تولید کرده است.

برای آشنایی با برند insize می توانید به مطلبی که قبلاً در وبسایت تخصصی فروش ابزار اندازه گیری ابزارسیار قرار دادیم، مراجعه نمایید.

ابزار سیار نماینده فروش insize در ایران

شما می توانید انواع گیج سیلندرهای دقیق شرکت insize را از فروشگاه تخصصی ابزار اندازه گیری ابزار سیار تهیه نمایید.

ابزار سیار به عنوان نماینده insize در ایران، آماده ارائه انواع محصولات این برند با مناسبترین قیمت به شما هموطنان عزیز است.

با کلیک بر روی منوی مربوط به بور گیج در قسمت سایر محصولات، قادر به مقایسه و خرید انواع بور گیج های شرکت insize هستید.

کافیست محصول مورد نظر خود را در داخل سبد خرید قرار داده و با پرداختی امن آن را در اسرع وقت در هر کجا که هستید، دریافت نمایید.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x