Products not found.

فرز انگشتی HSS

فرز انگشتی HSS در واقع به فرز های استوانه ای گفته میشود که در عملیات های فرز کاری جهت تراشیدن بدنه قالب ، حفره ها ، قالب سازی و … مورد استفاده قرار میگیرند. فرزهای انگشتی HSS  نیز مانند فرز های الماسی دارای انواع گوناگونی از جمله دو پر ، سه پر ،‌چهار پر ، نیمه بلند ، بلند ، فوق بلند و … بوده که با توجه به ساختار و ویژگیهای منحصر به فردی که دارند برای کارهای مختلف و همچنین مواجه با انواع سطوح مورد استفاده قرار میگیرند. البته انواع مختلف این فرز محدود به آنچه نام برده شد نشده و بنا به آلیاژهای سازندشان نیز میتوان آنها را در گروههای مختلفی تقسیم بندی کرد.

از فرزهای انگشتی تک پر عموما برای سطوح نرم مانند پلاستیک و چوب استفاده میکنند. فرز انگشتی HSS دو پر برای سطوح نسبتا سخت تر مانند آلیاژ هایی چون آلمینیوم ، مس و برنج مورد استفاده قرار گرفته و نوع سه پر نیز همانطور که حدس میزنید برای سطوح نسبتا سخت مانند آهن و آلمینیوم استفاده میشود نکته ای که در مورد استفاده از فرزانگشتی HSS سه پر وجود دارد این است که سختی آن از دو و تک پر بیشتر بوده اما از آن برای سطوح فولادی با سختی بالا نمیتوان استفاده کرد. از فرز های انگشتی سه پر تنها برای سطوح فولادی که دارای سختی نسبتا پایین باشند میتوان بهره گرفت.

با توجه به آنچه تا به حال گفته شد باید متوجه این موضوع شده باشید که تعداد پرهای فرز انگشتی HSS رابطه مستقیمی با استفاده از آن برای سطح با سختی گوناگون دارد به همین دلیل بدیهی است که فرزانگشتی HSS چهار پر برای مواجه شدن با سطوح سخت مانند فولاد مناسب باشد؛ با تمامی این تفاسیر سطوحی وجود دارند که از آنچه که ما فکر میکنیم سخت تر هستند و هنگام مواجه شدن با آنها نیاز داریم تا ابزاری محکم با قابلیت برندگی بالا داشته باشیم برای چنین مواقعی میتوانید از فرزانگشتی HSSCO استفاده کنید چرا که این ابزار ساخته شده تا از آن بتوان برای سطوحی با سختی 23 تا 35 راکول استفاده کرد.

انواع فرز های انگشتی HSS

  • فرز انگشتی HSSدر دو مدل سر تخت و سر R‌ ( R و بال نوز ) ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد.
  • این فرز دارای دو مدل ساده و خشن تراش میباشد که با توجه به محیط کاریتان هر کدام را می توانید انتخاب و استفاده کنید.
  • تعداد پرهای فرز انگشتی از تک آغاز شده و تا 8 پر ادامه دارد.
  • فرزانگشتی HSS دارای قطرهای مختلف بوده و از 0.5 میلیمتر آغاز شده و تا 68 میلی متر ادامه دارد.
  • فرز انگشتی HSS هم به شکل ته گرد و هم به شکل ته استوانه ای ساخته میشود.
  • ساختار ظاهری فرز HSS هم به صورت روکش دار( دارای روکش طلایی ، مشکی و …) و هم بدون روکش ( سفید رنگ )  میباشد.

خرید فرز انگشتی HSS

فرز انگشتی HSS طیف گسترده ای از ابعاد و اندازه ،‌ رنگ ،‌ سختی و بسیاری از ویژگی ها را شامل میشود که آنچه به آن اشاره شد بخش کوچگی از حوزه فعالیتهای این ابزار میباشد به همین دلیل حیطه کاری و آنچه به آن نیاز پیدا خواهید کرد را با خصایل مربوط به ابزار مد نظرتان مطابقت دهید و سپس آن را خریداری کنید.